Tauron Liga: Roberta Ratzke zostaje w ŁKS Commercecon Łódź

Siatkówka
Tauron Liga: Roberta Ratzke zostaje w ŁKS Commercecon Łódź
fot. Cyfrasport
Roberta Ratzke nadal będzie grała w ŁKS Commercecon Łódź.

Przyjeżdżała do Łodzi w 2021 roku jako dziewięciokrotna medalistka ligi brazylijskiej i wicemistrzyni olimpijska z Tokio. Do swojej bogatej kolekcji sukcesów po sezonie 2021/22 dołożyła jeszcze jeden - brązowy medal mistrzostw Polski. Jak zapewnia - zespół stać na więcej i będzie chciała udowodnić to w nadchodzących rozgrywkach. Roberta Ratzke zostaje w ŁKS Commercecon Łódź na sezon 2022/23.

Tym samym łódzki klub ma skompletowany duet na rozegraniu, bowiem Robercie nadal partnerować będzie Angelika Gajer. Miniony sezon był dla Roberty debiutem w polskiej lidze i europejskich pucharach. Już za kilka miesięcy czeka ją kolejny, czyli gra w Lidze Mistrzyń. Rozgrywająca nowych wyzwań się nie boi, wręcz czeka na kolejne rozdanie z niecierpliwością. Póki co jednak uczestniczy ze swoją reprezentacją w siatkarskiej Lidze Narodów. Po dwóch turniejach Brazylijki plasują się na trzecim miejscu z sześcioma wygranymi i dwoma porażkami.

 

Zobacz także: Siatkarka reprezentacji Ukrainy zagra w polskim klubie


– To było moje pierwsze doświadczenie poza Brazylią i mam więcej pozytywów niż negatywów do powiedzenia! Na pewno na początku trudno było się przystosować do niektórych rzeczy, ale wychodzę z dodatnim bilansem. Podobał mi się poziom mistrzostw, uwielbiałam grać i przeżywać to pierwsze doświadczenie w tej drużynie, gdzie wiele się nauczyłam i nawiązałam wiele przyjaźni. To była wspaniała grupa, którą będę nosiła w sercu! Opuszczam tę grupę jako inna osoba niż ta, którą byłam na początku – powiedziała Ratzke.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ŁKS Commercecon Łódź (@lks_commercecon_lodz)


– Byłam bardzo zadowolona z naszego osiągnięcia w zeszłym sezonie. Ale wiemy, że możemy iść dalej! Nadchodzi nowe i jestem pewna, że będzie dużo pracy i chęci, aby się rozwijać i robić wszystko lepiej. Mam bardzo dobre oczekiwania na ten sezon i chcę móc pomagać i być lepszą dla zespołu. Nie mogę się doczekać, aby ponownie dołączyć do ŁKS-u! – dodała siatkarka.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ŁKS Commercecon Łódź (@lks_commercecon_lodz)

RM, Polsat Sport, lkscommerceconlodz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Niemcy - Francja. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie