Wimbledon: Katarzyna Kawa - Sophie Chang. Relacja i wynik na żywo

Katarzyna Kawa w II rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego turnieju Wimbledon zmierzy się z Amerykanką Sophie Chang. Faworytką tego starcia jest Polka, która w pierwszym meczu w Londynie pokonała Szwajcarkę Susan Bandecchi.Relacja i wynik na żywo z meczu Katarzyna Kawa - Sophie Chang na Polsatsport.pl.

29-letnia tenisistka z Krynicy-Zdroju, aby wystąpić w głównej drabince Wimbledonu, musi przebrnąć kwalifikacje. W pierwszej rundzie na jej drodze stanęła Bandecchi, która tylko w drugim secie stawiała opór. Z kolei pierwsza i trzecia odsłona padła łupem Polki i to ona ostatecznie wygrała ten pojedynek 6:2, 3:6, 6:2.

Teraz na jej drodze stanęła Chang, która na początek przygody z kortami trawiastami w stolicy Anglii, spotkała się z Ralucą Georgianą Serban. Po zaciętej rywalizacji, szczególnie w drugim secie, pokonała Cypryjkę 6:4, 7:6 (7-4).

Obie zawodniczki do tej pory nie miały okazji ze sobą zagrać. Eksperci większe szanse na zwycięstwo dają jednak Polce, która sklasyfikowana jest dużo wyżej w rankingu WTA.

Relacja i wynik na żywo z meczu Katarzyna Kawa - Sophie Chang na Polsatsport.pl. Początek o 16:30.