MŚ 2022: Rewolucja! Chodzi o kadry na turniej

Piłka nożna
MŚ 2022: Rewolucja! Chodzi o kadry na turniej
fot. PAP
Biuro Rady FIFA zatwierdziło zwiększenie kadr narodowych, które wezmą udział w mistrzostwach świata 2022.

FIFA zatwierdziła zwiększenie kadr narodowych, które wezmą udział w mistrzostwach świata 2022. Każdy z selekcjonerów będzie miał w Katarze do dyspozycji aż 26 piłkarzy. Do tej pory reprezentacje mogły liczyć co najwyżej 23 zawodników.

Przewodniczący FIFA Gianni Infantino oraz sześciu prezydentów konfederacji spotkało się na specjalnie zwołanym forum, aby zająć się szeregiem kluczowych tematów przed zbliżającymi się mistrzostwami świata 2022. Podczas spotkania ustalono, że limit w szerokich kadrach zostanie zwiększony z 35 do 55 zawodników. Z kolei na końcowej liście znajdzie się co najmniej 23 graczy, ale selekcjonerzy kadr narodowych będą mogli zabrać ze sobą do Kataru nawet 26 piłkarzy.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Kadra Michniewicza jest bardziej podobna do drużyny Brzęczka niż Sousy"

 

 

 

Ponadto reprezentanci, którzy zostaną powołani na turniej, zagrają ostatni mecz w ligowej kolejce 13 listopada. Osiem dni później odbędzie się mecz otwarcia, w którym Senegal zmierzy się z Holandią na Al-Thumama Stadium w Doha.


W trakcie zgromadzenia wprowadzono jeszcze jedną zasadę. Podczas meczu na ławce rezerwowych zasiądzie do 26 osób. Mowa tu o rezerwowych, których maksymalnie będzie mogło być 15. Z kolei w gronie pozostałych 11 osób musi znaleźć się lekarz.


Mundial w Katarze będzie pierwszym, który odbędzie się na przełomie listopada i grudnia, ale i ostatnim, w jakim wystąpią 32 reprezentacje. Obrońcami tytułu są Francuzi. W turnieju wystąpią również Polacy.

Przemysław Nowak/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie