Rajd Safari: Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak liderami WRC 2!

Moto
Rajd Safari: Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak liderami WRC 2!
fot. Materiały prasowe
Kajetan Kajetanowicz podczas Rajdu Safari.

W czwartkowe popołudnie rozpoczęła się rywalizacja w Rajdzie Safari, kenijskiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. Załogi do pokonania miały krótki, niespełna pięciokilometrowy odcinek super specjalny Kasarani, na torze do rywalizacji równoległej. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak dobrze rozpoczęli zmagania i po pierwszej próbie liderują w kategorii WRC 2!

Załoga LOTOS Rally Team wywalczyła na pierwszym odcinku specjalnym drugi czas, jednak najszybsi na próbie Gaurav Gill i Gabriel Morales popełnili falstart i dostali dziesięciosekundową karę, spadając na piątą pozycję. Polacy, jadący Skodą Fabią Rally2 evo, mają teraz 0,9 sekundy przewagi nad duetem Martin Prokop i Zdenek Jurka (Czechy, Ford Fiesta Rally2), trzecie miejsce zajmują Amerykanie Sean Johnston i Alexander Kihurani (Citroen C3 Rally2, +2,6 s).

 

- Za nami pierwszy odcinek specjalny Rajdu Safari i można powiedzieć, że oficjalnie zaczynamy naszą rywalizację w Kenii. Przejechaliśmy oes na specjalnie stworzonym torze, blisko stolicy Kenii. Myślę, że rozpoczyna się dla nas wyjątkowa przygoda i fantastyczna impreza, ale to, co będzie najważniejsze, wydarzy się w piątek, sobotę i niedzielę. Musimy jechać w pełni skoncentrowani, precyzyjnie pokonywać każdy centymetr trasy i umiejętnie korzystać z notatek. Trzymajcie za nas kciuki, bo na tym rajdzie przyda się też trochę szczęścia - komentował Kajetanowicz, trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

 

Tradycyjnie największe ściganie rozpocznie się w piątek. Organizatorzy przygotowali dla zawodników na ten dzień próby Loldia (19,17 km), Geothermal (11,68 km) oraz najdłuższy w całym rajdzie oes Kedong (31,25 km). Wszystkie odcinki tego dnia zostaną pokonane dwukrotnie.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie