Wimbledon 2022: Katarzyna Kawa - Leolia Jeanjean. Relacja i wynik na żywo

Katarzyna Kawa w samo południe zmierzy się z Francuzką Leolią Jeanjean o awans do drabinku głównej turnieju Wimbledon 2022. Czy Polka wykona trzeci i ostatni krok w kwalifikacjach? Relacja i wynik na żywo meczu Katarzyna Kawa - Leolia Jeanjean na Polsatsport.pl.

Katarzyna Kawa dobrze rozpoczęła eliminacje Wimbledonu, pokonując Szwajcarkę Susan Bandecchi 6:2, 3:6, 6:2, jednak sporo się przy tym napracowała, ponieważ spotkanie trwało 2 godziny i 16 minut. W środę, w meczu II rundy, po drugiej stronie siatki stanęła z kolei reprezentująca USA Sophie Chang, ale i z tej rywalizacji Polka wyszła obronną ręką. Nie było po niej widać zmęczenia i po godzinie i 17 minutach gry mecz zakończył się wynikiem 6:4, 6:2.

Teraz 132. w rankingu WTA Kawę czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie, bowiem Francuzka w światowym zestawieniu plasuje się od niej zaledwie o 14 lokat niżej. Jeanjean w turnieju kwalifikacyjnym odprawiła już z kwitkiem Brazylijkę Gabrielę Ce oraz Włoszkę Lucrezię Stefanini, jednak oba mecze były dość zacięte i zostały rozstrzygniętę po 3 setach.

Dla Kawy i Jeanjean będzie to pierwszy bezpośredni mecz, i to w dodatku o być albo nie być, bowiem zwyciężczyni awansuje do drabinki głównej Wimbledonu 2022.

Relacja i wynik na żywo meczu Katarzyna Kawa - Leolia Jeanjean od godziny 15:30 na Polsatsport.pl.