Wimbledon 2022: Maja Chwalińska - Coco Vandeweghe. Relacja i wynik na żywo

Tenis

W III rundzie eliminacji Wimbledonu 2022 20-letnia Maja Chwalińska zmierzy się ze starszą o 10 lat Amerykanką Coco Vandeweghe. Stawką tego meczu będzie awans do drabinki głównej turnieju wielkoszlemowego o najbogatszej tradycji - Wimbledonu. Relacja i wynik na żywo meczu Maja Chwalińska - Coco Vandeweghe na Polsatsport.pl.

Po zwycięstwie w I rundzie kwalifikacji nad Hiszpanką Alioną Bolsovą Zadoinov (6:2, 4:6, 6:4) na sklasyfikowaną na 172. miejscu w rankingu WTA Chwalińską czekała "o dwie lokaty gorsza" Rumunka Alexandra Ignatik. Spotkanie to miało bardzo ciekawy przebieg, bowiem po pierwszym, pewnie wygranym przez Polkę secie przeciwniczka postawiła trudne warunki i na początku II partii mogliśmy obserwować 5 wzajemnych przełamań z rzędu. Ostatecznie po niemal 3 godzinach gry to Polka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę (6:2, 5:7, 6:2).

 

ZOBACZ TAKŻE: Wimbledon 2022: Eugenie Bouchard zrezygnowała ze startu

 

W III, decydującej o awansie do turnieju głównego rundzie rywalką Polki będzie 160. w światowym zestawieniu Coco Vandeweghe, która w eliminacjach odprawiła już kwitkiem Ellę McDonald (Wielka Brytania) oraz Danielę Vismane (Łotwa). Amerykanka w turnieju kwalifikacyjnym rozstawiona jest z "dwójką". Chwalińska stoi przed życiową szansą na pierwszy w swojej zawodowej karierze awans do drabinki głównej turnieju wielkoszlemowego. Wcześniej czterokrotnie kończyła rywalizację już na I rundzie eliminacji w: Australian Open (2020 i 2021), French Open (2021) oraz zeszłorocznym Wimbledonie.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Maja Chwalińska - Coco Vandeweghe od godziny 16:00 na Polsatsport.pl.

Adam Łuczka/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie