Polska - Korea Południowa: Transmisja TV i stream online

Siatkarki reprezentacji Polski przed pierwszym meczem towarzyskim z Koreą Południową.

W pierwszym meczu Polki nie pozostawiły złudzeń Koreankom i pewnie pokonały je zarówno w pierwszych trzech (25:12, 25:16, 25:11), jak i w dodatkowym, czwartym secie (25:21). Czy z ponowną lekkością wygrają i tym razem? Transmisja drugiego spotkania towarzyskiego w Polsacie Sport oraz na Polsat Box Go.

Obie reprezentacje zmierzyły się ze sobą w tym sezonie podczas Ligi Narodów, w którym Polki zwyciężyły 3:0. Później "Biało-Czerwone" gościły na krótkim zgrupowaniu w Seulu, a teraz, dla odmiany, Koreanki przyjechały nad Wisłę, by lepiej przygotować się do kolejnych spotkań LN w Sofii.

W porównaniu z meczami LN selekcjoner Stefano Lavarini skorzystał ze środkowej Anny Stencel. Zabrakło natomiast Klaudii Alagierskiej. Z kolei w trakcie meczu dokonywał wielu roszad na boisku.

Polki bez większych problemów wygrały trzy pierwsze sety, w których oddały rywalkom tylko 39 punktów. Trenerzy obu reprezentacji wcześniej umówili się, że jeśli któryś zespół wygra 3:0, odbędzie się również czwarty set. W nim "Biało-Czerwone" wygrały 25:21, a Koreanki dopiero podczas niego zdobyły pierwszy as serwisowy w meczu. Był to najbardziej wyrównany set spotkania.

Drugi mecz towarzyski Polska - Korea Południowa w piątek w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek transmisji o godz. 18:00.