Polish Open: Oskar Zaborowski najlepszy z Polaków. Zwycięzcą Niemiec

Inne
Polish Open: Oskar Zaborowski najlepszy z Polaków. Zwycięzcą Niemiec
fot. PAP
Polish Open w golfie: Najlepszy z Polaków Zaborowski. Zwycięzcą Niemiec Hirmer

Niemiec Michael Hirmer zwyciężył w rozgrywanym w ramach ligi Pro Golf Tour turnieju Gradi Polish Open - otwartych międzynarodowych mistrzostwach Polski. Najlepszy z Polaków, którzy przystąpili do rywalizacji w podwrocławskim Brzeźnie, był Oskar Zaborowski - zajął dzielone 43. miejsce.

25-latek triumfował wynikiem -13, w kolejnych rundach na 18-dołkowym polu o normie 70 uderzeń, notując po 63, 60 i 74 "strzały".

 

ZOBACZ TAKŻE: Tiger Woods jednym z trzech sportowych miliarderów

 

- Pole dość nietypowe, nigdy na takim nie grałem. Najbardziej cieszyła mnie czwartkowa runda, w której otarłem się o rekord pola. W finale poszło gorzej, przeszkadzał wiatr - powiedział.

 

Drugie miejsce zajął Austriak Felix Schulz z -12 na finiszu, a trzecim podzielili się Niemiec Hannes Hilburger i Szwajcar Luca Galliano. Obaj trzy dni gry zwieńczyli wynikiem -11.

 

Awans do finałowej rundy wywalczył tylko jeden biało-czerwony – 26-letni Zaborowski, który po pierwszym dniu plasował się w czołówce.

 

Kolejne zawody trzeciej europejskiej ligi Pro Golf Tour odbędą się w Austrii - we wtorek rozpoczyna się Raiffeisen Pro Golf Tour St. Pölten 2022.

SM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie