12-letni alpinista Federico Tomasi wszedł na Mont Blanc

Zimowe
12-letni alpinista Federico Tomasi wszedł na Mont Blanc
fot. PAP
12-letni alpinista Federico Tomasi wszedł na Mont Blanc

12-letni Włoch Federico Tomasi wszedł na Mont Blanc. O rekordowym wyczynie ucznia gimnazjum z Turynu poinformował jego ojciec. Dziennik „La Repubblica” podkreśla, że nastolatek po raz kolejny przesunął granice tego, co możliwe.

Gimnazjalista wszedł na „dach Europy” razem z przewodnikiem w ciągu niecałych ośmiu godzin, co – jak wyjaśniono - jest normalnym czasem dla doświadczonego, dorosłego alpinisty.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rosyjski himalaista zmarł w czasie wspinaczki na Mount Everest

 

Ojciec małego wspinacza Fabio Tomasi napisał w mediach społecznościowych, że Federico wyruszył z przewodnikiem Matteo Falettim ze schroniska Gonnella we włoskim regionie Dolina Aosty około północy. Po 7 godzinach i 51 minutach wspinaczki byli na szczycie, czyli na wysokości 4807 metrów nad poziomem morza.

 

„Jestem przejęty i wzruszony. Syn wszedł włoską drogą - najdłuższą i najtrudniejszą z trzech prowadzących na szczyt” - napisał ojciec alpinisty.

 

Przypomina się, że ma on już na koncie inne osiągnięcia. Gdy Federico miał 11 lat, wszedł na szczyt Monviso (3841 m n.p.m) i na Matterhorn (4478 m n.p.m.).

SM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie