ME rugby 7: Polki najlepsze w Lizbonie, Polacy na końcu stawki

Inne
ME rugby 7: Polki najlepsze w Lizbonie, Polacy na końcu stawki
fot. PAP

Reprezentacja Polski kobiet w rugby 7 wygrała w Lizbonie pierwszy z dwóch turniejów mistrzostw Europy. Męska drużyna uplasowała się na ostatnim, 10. miejscu. Impreza finałowa odbędzie się od 1 lipca w Krakowie.

Prowadzone przez trenera Janusza Urbanowicza biało-czerwone - ubiegłoroczne wicemistrzynie kontynentu, gorsze wtedy tylko od wykluczonej z tegorocznej rywalizacji drużyny rosyjskiej - rozpoczęły od wygranej 28:24 z Francuzkami, wicemistrzyniami igrzysk w Tokio.

 

Zobacz także: Kraków zamiast Moskwy gospodarzem ME w rugby

 

W drugim spotkaniu Polki pokonały Czeszki 41:0, a następnie Belgijki 24:19 i Walijki 47:12, by w finale uporać się ze Szkotkami 19:15. To pierwsze, historyczne zwycięstwo rugbistek w turnieju rangi mistrzostw Europy.

 

Nie udał się występ w stolicy Portugalii polskim rugbistom. Na inaugurację ulegli Niemcom 5:40, a później Włochom 5:33. Najbliżej sukcesu byli w starciu z Litwinom, ale przegrali 20:21. Później nie dali rady Francuzom 7:56 i na koniec Gruzinom 12:27.

 

Drużyna trenera Andrzeja Kozaka była najsłabsza w 10-zespołowej stawce i straciła szanse na walkę o czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej.

 

W meczu o pierwsze miejsce Niemcy pokonali broniących tytułu Hiszpanów 21:7.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie