MME w kajakarstwie: Polscy młodzieżowcy najlepsi w Belgradzie

Polscy kajakarze zdobyli dziewięć złotych medali podczas rywalizacji w Belgradzie

Dziewięć złotych medali zdobyli polscy kajakarze w mistrzostwach Europy młodzieżowców i juniorów w Belgradzie. Do tego dorzucili pięć srebrnych i jeden brązowy. Biało-czerwoni odnieśli komplet zwycięstw w kategorii do lat 23, w której okazali się zdecydowanie najlepsi.

Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Katarzyna Szperkiewicz - w C1 200 i 500 m oraz razem z Aleksandrą Jacewicz w C2 500 m.

Po dwa złote medale sięgnął Jakub Stepun – w K1 200 m, a także wspólnie z Bartoszem Grabowskim w K2 500 m.

W K1 500 m zwyciężyła Helena Wiśniewska, w K2 500 m – Martyna Klatt i Sandra Ostrowska, a w K4 500 m – Wiśniewska, Klatt, Ostrowska oraz Julia Krajewska.

Pierwsza na mecie była również osada K4 500 m młodzieżowców w składzie: Wojciech Pilarz, Piotr Morawski, Wiktor Leszczyński i Filip Weckwert.

W niedzielę na podium stanęli ponadto, również w kategorii młodzieżowej, Wiktor Leszczyński - drugi w K1 500 m, Norman Zezula – drugi w C1 200 m oraz Juliusz Kitewski i Krystian Hołdak, którzy zajęli trzecie miejsce w C2 500 m.

Dzień wcześniej srebro zdobyli Adrian Kłos i Gracjan Michalak w C2 1000 m.

Jedyne dwa medale dla Polski w kategorii juniorów – srebrne – wywalczyli w sobotę Kacper Sieradzan w C1 1000 m oraz Eryk Wilga i Piotr Kujawa w C2 1000 m.

W łącznej klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajęły Węgry (10 złotych, 7 srebrnych, 3 brązowe) przed Polską (9-5-1), Włochami (4-6-3) i Niemcami (3-5-4).

Polacy byli zdecydowanie najlepsi w kategorii młodzieżowej (9-3-1), a Węgrzy wśród juniorów (10-4-2).