Wimbledon 2022: Którzy polscy tenisiści zagrają w turnieju? Wszyscy reprezentanci Polski

Tenis

W poniedziałek rozpocznie się wielkoszlemowy turniej Wimbledon 2022. Na trawiastych kortach w Londynie zaprezentuje się kilkunastu zawodników i zawodniczek z Polski, a siedmioro z nich zagra w turniejach singlowych. Ilu Polaków zagra na Wimbledonie? Którzy polscy tenisiści i które tenisistki wystąpią w tym słynnym turnieju? Wszyscy reprezentanci i reprezentantki Polski w załączonej galerii zdjęć.

W turnieju Wimbledon 2022 wystąpi aż siedmioro polskich singlistów. Wśród nich znalazło się pięć tenisistek: Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa, Maja Chwalińska oraz dwóch tenisistów: Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.

 

Zobacz także: Wimbledon 2022. Pieniądze, premie, nagrody. Ile wynosi pula nagród?

 

Kolejni reprezentanci Polski zaprezentują się w zmaganiach deblistów i deblistek. W tegorocznym turnieju zobaczymy również Agnieszkę Radwańską, która zagra w turnieju legend.

 

Reprezentanci Polski w załączonej galerii zdjęć:

 

 

Wimbledon 2022 na sportowych antenach Polsatu

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.
 
Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.
 
Wimbledon 2022 ma rekordową pulę nagród. Wynosi ona 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie