Kto będzie kolejnym rywalem Mateusza Gamrota w UFC? Polak wskazał, z kim chciałby się zmierzyć

Sporty walki

Mateusz Gamrot w walce wieczoru gali UFC Vegas 57, pokonał jednogłośną decyzją sędziów faworyzowanego Armana Tsarukyana. Pojedynek był bardzo wyrównany, a kilka godzin po jego zakończeniu, eksperci rozpoczęli dywagacje odnośnie nazwiska kolejnego rywala Polaka, który po niedzielnym zwycięstwie zaliczy zapewne spory awans w rankingu kategorii lekkiej.

Przed starciem z Tsarukyanem, Gamrot plasował się na 12. miejscu w rankingu kategorii lekkiej UFC. Ormianin był jedenasty, ale zwycięstwo Polaka z pewnością zapewni mu awans o kilka oczek. Po walce, w rozmowie z Michaelem Bispingiem, Gamrot zaproponował walkę byłemu pretendentowi do mistrzowskiego pasa Justinowi Gaethje, nazywając go najbrutalniejszym zawodnikiem UFC w kategorii do 70 kilogramów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skrót walki Mateusza Gamrota z Armanem Tsarukyanem

 

Zdaniem ekspertów, większe szanse na zestawienie z Polakiem w kolejnym pojedynku ma Beneil Dariush. Urodzony w Iranie Amerykanin może pochwalić się serią siedmiu zwycięstw z rzędu. Co ciekawe, w gronie jego ostatnich rywali są byli przeciwnicy Gamrota: Scott Holtzman i Diego Ferreira. Holtzman podobnie jak w pojedynku z Gamrotem został znokautowany, a Ferreira przegrał niejednogłośną decyzją sędziów. Dariush zajmuje obecnie szóste miejsce w rankingu kategorii lekkiej. 

 

Trzecią opcją, jeśli chodzi o szóste starcie Mateusza Gamrota w UFC jest zwycięzca starcia Rafaela dos Anjosa z Rafaelem Fizievem, do którego dojdzie 9 lipca. Faworytem do zwycięstwa jest uplasowany niżej w rankingu Fiziev, który wygrał ostatnie cztery pojedynki. Rafael dos Anjos ostatnio w klatce pojawił się w marcu, pokonując na punkty Renato Moicano.

 

Każde z wymienionych nazwisk to gwarancja dla Gamrota pojedynku na najwyższym, światowym poziomie i znaczne zbliżenie się do upragnionej walki o pas kategorii lekkiej.

 

 

Paweł Wyrobek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie