Tour de France: Rafał Majka u boku Tadeja Pogacara w ekipie UAE Team

Inne
Tour de France: Rafał Majka u boku Tadeja Pogacara w ekipie UAE Team
fot. PAP
Rafał Majka

Dwukrotny triumfator Tour de France Słoweniec Tadej Pogacar stanie w piątek na starcie tegorocznej edycji Wielkiej Pętli jako lider zespołu UAE Team Emirates. Jego najważniejszym pomocnikiem na górskich etapach będzie Rafał Majka.

Polak demonstruje w tym sezonie bardzo wysoką formę. Wraz z Pogacarem zdominowali niedawny wyścig Dookoła Słowenii. Wygrali podczas tej imprezy po dwa etapy, Pogacar zwyciężył w klasyfikacji generalnej, Majka był drugi.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Jeśli pojadę na Tour de France, wygram etap"

 

Obrońcę tytułu wspomagać będą także w górach Amerykanin Brandon McNulty czy Hiszpan Marc Soler. W sumie w składzie zespołu z Emiratów znalazło się pięciu kolarzy, którzy jechali w tej drużynie przed rokiem. Z ubiegłorocznego składu zabraknie Szwajcara Marca Hirschi. Dołączy natomiast włoski sprinter Matteo Trentin, zwycięzca trzech etapów Tour de France.

 

- Przez cały rok pracowaliśmy bardzo ciężko jako zespół, aby się do tego przygotować – powiedział Pogacar, cytowany przez zespół. - Jak dotąd ten rok był dla nas pozytywny i mamy nadzieję, że utrzymamy ten poziom.

 

- Naszą ambicją jest wygranie wyścigu – zapowiedział menedżer ekipy Joxean Matxin Fernandez. - Każdego roku wyzwanie polegające na wygraniu Touru staje się coraz trudniejsze, wszystko, co możemy zrobić, to przygotować się najlepiej, jak potrafimy - dodał.

 

Zespół UAE Team Emirates na Tour de France (1-24 lipca):

 

Tadej Pogacar (Słowenia), George Bennett (Nowa Zelandia), Mikkel Bjerg (Dania), Vegard Stake Laengen (Norwegia), Rafał Majka (Polska), Brandon McNulty (USA), Marc Soler (Hiszpania), Matteo Trentin (Włochy).

SM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie