Wimbledon: Deszczowy początek turnieju

Po nieco ponad półgodziny spędzili na wimbledońskich kortach tenisiści zanim rywalizację pierwszego dnia zmagań przerwał deszcz. Do szatni udali się m.in. Hubert Hurkacz i debiutująca w Wielkim Szlemie Maja Chwalińska.

25-letni Hurkacz rozstawiony jest z numerem siódmym. Ubiegłoroczny półfinalista Wimbledonu gra z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną. Mecz został przerwany przy stanie 3:3 w pierwszym secie.

Świetnie spotkanie zaczęła natomiast Chwalińska, która pierwszą partię z Kateriną Siniakovą gładko wygrała 6:0. Polka w światowym rankingu jest 170., a Czeszka 79.

W poniedziałek ma się zaprezentować jeszcze troje Polaków. Kamil Majchrzak zagra z Australijczykiem Thanasim Kokkinakisem, Katarzyna Kawa z Kanadyjką Rebeccą Marino, a Magda Linette z Meksykanką Fernandą Contreras Gomez.

We wtorek wimbledońskie zmagania rozpoczną Iga Świątek i Magdalena Fręch. Liderka rankingu tenisistek zagra z chorwacką kwalifikantką Janą Fett. Fręch natomiast zmierzy się z rozstawioną z numerem 21. Włoszką Camilą Giorgi.