Wimbledon: Katarzyna Kawa - Rebecca Marino. Transmisja TV i stream online

Tenis
Wimbledon: Katarzyna Kawa - Rebecca Marino. Transmisja TV i stream online
fot. Instagram/Katarzyna Kawa
Wimbledon: Katarzyna Kawa - Rebecca Marino. Transmisja TV i stream online

Katarzyna Kawa - Rebecca Marino to mecz pierwszej rundy Wimbledonu. Czy Polka pokona wyżej notowaną rywalkę? Zadanie na pewno nie będzie proste. Transmisja meczu Kawa - Marino w Polsacie Sport Extra i na Polsat Box Go.

Polska tenisistka ma za sobą udane kwalifikacje do turnieju głównego, które przebrnęła, tracąc zaledwie jednego seta. Stało się to już w pierwszej rundzie w spotkaniu ze Szwajcarką Susan Bandecchi. Później było jeszcze lepiej. Kawa zostawiła w pokonanym polu Amerykankę Sophie Chang oraz Francuzkę Leolię Jeanjean. 29-latka po raz pierwszy wystartuje w głównym części Wimbledonu.

 

W przeciwieństwie do jej rywalki. Kanadyjka w 2011 roku zagrała nawet w drugiej rundzie tego turnieju, lecz od tego momentu nie była w stanie poprawić tego osiągnięcia. Teraz będzie faworytką starcia z Kawą.

 

- Marino to mocno zbudowana Kanadyjka, która potrafi grać. Gdybym jednak miał wskazać faworytkę, to postawiłbym na Kawę - powiedział komentator Dawid Olejniczak w rozmowie z Polsatsport.pl.

 

Będzie to pierwsze starcie obu tenisistek.

Wimbledon 2022 na sportowych antenach Polsatu

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.
 
Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.
 
Wimbledon 2022 ma rekordową pulę nagród. Wynosi ona 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro).

 

Transmisja meczu Kawa - Marino w Polsacie Sport Premium 2 i na Polsat Box Go. Początek w poniedziałek o godz. 14:00.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Magazyn LOTTO SuperLIGI - 18.07

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie