Wimbledon: Fręch - Giorgi. Transmisja TV i stream online

Tenis

Magdalena Fręch - Camila Giorgi to mecz pierwszej rundy Wimbledonu. Polka nie będzie miała niczego do stracenia, bo to Włoszka uchodzi za faworytkę. Czy znajdzie to potwierdzenie na korcie? Transmisja meczu Fręch - Giorgi w Polsacie Sport Extra, Polsacie Sport Premium 1 oraz Polsat Box Go ok. godziny 18:00.

Włoszka nie tak dawno awansowała do półfinału turnieju w Eastbourne, gdzie przegrała dopiero z wyżej notowaną Jeleną Ostapenko. Giorgi na trawie w tym sezonie wygrywa częściej niż przegrywa, więc na pewno liczy na dobry wynik na kortach Wimbledonu.

 

Jak wygląda forma Fręch? Polka zagrała pięć spotkań na trawie, z czego dwa wygrała. W Nottingham odpadła w pierwszej rundzie, w Birmingham nie dała rady świetnej w tamtym okresie Beatriz Haddad Mai, a ostatnio w Eastbourne przegrała z Garbine Muguruzą. Warto jednak podkreślić, że rundę wcześniej bardzo pewnie Qinwen Zheng, która jako jedyna urwała seta Idze Świątek podczas French Open.

Będzie to pierwszy mecz Fręch z Giorgi.

 

- Oczywiście mam już plan na ten mecz, ale cały czas zbieramy z trenerem dodatkowe informacje, dzięki którym taktyka będzie udoskonalona. Trzeba będzie przetrzymać tę "strzelaninę" ze strony Camili Giorgi. Myślę, że wszystko będzie się rozgrywało w tych pierwszych trzech, czterech uderzeniach - powiedziała Polka w rozmowie z Polsatsport.pl.

Wimbledon 2022 na sportowych antenach Polsatu

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.
 
Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.
 
Wimbledon 2022 ma rekordową pulę nagród. Wynosi ona 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro).

 

Transmisja meczu Fręch - Giorgi w Polsacie Sport Extra, Polsacie Sport Premium 1 oraz Polsat Box Go. Początek we wtorek ok. godz. 19:00.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie