Mateusz Gamrot awansował na ósme miejsce w rankingu UFC. Wyprzedził Conora McGregora

Sporty walki

Mateusz Gamrot (21-1-1NC, 7 KO, 5 SUB) znalazł się w czołowej dziesiątce rankingu kategorii lekkiej UFC. Polak awansował o cztery pozycje i został sklasyfikowany na ósmej lokacie. "Gamer" zepchnął na 12. miejsce największą gwiazdę amerykańskiej organizacji - Conora McGregora (22-6, 19 KO, 1 SUB).

W miniony weekend Gamrot pokonał jednogłośną decyzją sędziów Armana Tsarukyana (18-3, 7 KO, 5 SUB) w walce wieczoru gali UFC Vegas 57. Cenne zwycięstwo nad Ormianinem zapewniło zawodnikowi z Kudowy-Zdroju awans w rankingu. "Gamer" przeskoczył z 12. na ósmą pozycję. "Zbliżam się" - napisał na na swoich mediach społecznościowych.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Gamrot znalazł się cztery lokaty wyżej niż Conor McGregor. Irlandczyk to pierwszy zawodnik w historii UFC, który dzierżył tytuły mistrzowskie w dwóch kategoriach wagowych jednocześnie (piórkowej i lekkiej). "The Notorious" to również niekwestionowana gwiazda amerykańskiej organizacji. Zawodnik z Dublina od kilku lat należy do najlepiej opłacanych sportowców na świecie. Jego forma sportowa w ostatnim czasie pozostawia jednak wiele do życzenia. McGregor w kiepskim stylu przegrał dwie ostatnie walki z Dustinem Poirierem.

Awans Gamrota w rankingu oznacza, że nad Polakiem plasują się już tylko zawodnicy ze ścisłej światowej czołówki. Przypomnijmy, że aktualnie w dywizji lekkiej panuje bezkrólewie. W maju Charles Oliveira miał przystąpić do obrony pasa w starciu z Justinem Gaethje. Brazylijczyk nie wypełnił jednak limitu wagowego przed walką i został pozbawiony tytułu mistrzowskiego. "Do Bronx" wygrał jednak pojedynek z Amerykaninem i stał się pierwszym pretendentem do pasa.

Po walce z Tsarukyanem Gamrot podkreślił, że w kolejnej potyczce chciałby zmierzyć się ze wspomnianym Gaethje'm. "The Highlight" zajmuje obecnie trzecią lokatę w rankingu kategorii lekkiej.