Wimbledon: Maja Chwalińska - Alison Riske. Polka odpadła w drugiej rundzie

Maja Chwalińska przegrała z Alison Riske 1:2 (6:3, 1:6, 0:6) i odpadła z rozgrywek Wimbledonu w drugiej rundzie zmagań. Tegoroczna edycja wielkoszlemowego turnieju była dla Polki pierwszą w karierze.

Chwalińska znakomicie rozpoczęła to spotkanie. Już w pierwszym gemie zdołała przełamać rywalkę, a po chwili prowadziła 3:0. Amerykance udało się wygrać dopiero czwartą odsłonę przeciwko debiutantce z Polski, jednak to 20-latka w całym secie okazała się lepsza 6:3.

Druga partia tak dobrze się już nie układała. Mimo przełamania w pierwszym gemie, Polka przegrała sześć kolejnych, a w konsekwencji całego seta. Na tym jednak się nie skończyło. W decydującej partii trwał koncert bardziej doświadczonej Amerykanki. Chwalińska nie była w stanie wygrać nawet jednego gema i seria przegranych przedłużyła się aż do 12 gemów.

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.

Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.

Wimbledon 2022 ma rekordową pulę nagród. Wynosi ona 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro).