Studio Wimbledon - dogrywka: Transmisja online

Tenis
Studio Wimbledon - dogrywka: Transmisja online
fot. Polsat Sport
Dogrywka Studio Wimbledon: Transmisja online

Trwa kolejny dzień rywalizacji na kortach Wimbledonu. Zapraszamy na wieczorną dogrywkę Studia Wimbledon, w którym na kibiców tenisa czekają analizy, opinie i komentarze naszych ekspertów. Tematem przewodnim będzie opadnięcie Igi Świątek z turnieju singlistek. Dogrywka Studia Wimbledon na Polsatsport.pl.

Iga Świątek i Alize Cornet zmierzyły się w sobotnim meczu trzeciej rundy Wimbledonu. Górą niespodziewanie okazała się Francuzka, która wyeliminowała Świątek z prestiżowego turnieju.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna Polka odpadła z Wimbledonu 

 

Dla Świątek była to pierwsza porażka po serii 37 kolejnych wygranych spotkań. Wcześniej po raz ostatni przegrała w lutym 2022 roku, kiedy lepsza od Polki w Dubaju okazała się Julia Ostapenko.

 

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.

 

Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.

 

Wimbledon 2022 ma rekordową pulę nagród. Wynosi ona 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro).

 

Transmisja Dogrywki Studia Wimbledon na Polsatsport.pl.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie