Dookoła Belgii: Agnieszka Skalniak-Sójka triumfatorką wyścigu

Agnieszka Skalniak-Sójka.

Agnieszka Skalniak-Sójka wygrała w czwartek kolarski wyścig Lotto Belgium Tour. Polka finiszowała na czwartym miejscu na mecie ostatniego etapu, ale w końcowej klasyfikacji awansowała z drugiego na pierwsze miejsce.

Startująca w barwach drużyny narodowej Skalniak-Sójka wygrała we wtorek prolog - jazdę indywidualną na czas w Chimay. Po pierwszym etapie spadła na drugą pozycję ze stratą pięciu sekund do najszybszej na mecie Nowozelandki Ally Wollaston (AG Insurance-NXTG Team).

W czwartek pierwsza na mecie etapu w Geraardsbergen była Holenderka Annemarie Worst (Plantur-Pura) a Skalniak-Sójka zajęła czwarte miejsce ze stratą jednej sekundy do triumfatorki. Jadąca w koszulce liderki Wollaston zajęła dalsze miejsce tracąc do Polki 10 sekund co kosztowało ją utratę prowadzenia.

Inna zawodniczka reprezentacji Polski Dominika Włodarczyk zajęła w końcowej klasyfikacji 11. miejsce ze stratą 41 sekund.