La Liga: FC Barcelona zarobi ponad 200 milionów euro za prawa telewizyjne

Piłka nożna
La Liga: FC Barcelona zarobi ponad 200 milionów euro za prawa telewizyjne
Fot. PAP
La Liga: FC Barcelona zarobi ponad 200 milionów euro za prawa telewizyjne

Barcelona, klub hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej, sprzedała część swoich praw telewizyjnych za ponad 200 milionów euro. Ma to poprawić finanse - poinformowały władze katalońskiej drużyny.

W komunikacie podano, że firma inwestycyjna Sixth Street zainwestuje 207,5 miliona euro w zamian za 10 procent praw telewizyjnych, jakimi klub dysponuje do ligi hiszpańskiej przez następne 25 lat.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czystki w Juventusie. Trzech piłkarzy opuściło klub 

 

Barcelona nazwała porozumienie „dużym krokiem naprzód w poprawie stanu finansów klubu i pozycjonowania w stosunku do konkurencji”. Władze klubu uzasadniają, że transakcja pozwoli Barcelonie wygenerować łączne zyski kapitałowe w wysokości 267 milionów euro w nadchodzącym sezonie.

 

„Aktywujemy dźwignie ekonomiczne i realizujemy naszą cierpliwą, zrównoważoną i wydajną strategię, aby wzmocnić finansowe podstawy klubu” – powiedział prezes Joan Laporta. Jego zdaniem Sixth Street jest sprawdzoną firmą na rynku piłki nożnej, doświadczonym inwestorem w światowym sporcie i mediach oraz partnerem, który wniesie znaczną wiedzę i zasoby. Umożliwi to niezależne zarządzanie operacjami klubu.

 

Sixth Street to globalna firma inwestycyjna, z główną siedzibą w San Francisco, zarządzająca aktywami o wartości 60 miliardów dolarów.

 

Barcelona powoli odbudowuje się finansowo po kłopotach, które w zeszłym roku doprowadziły do odejścia z zespołu gwiazdy Lionela Messiego.

 

Klub z Katalonii czyni starania, aby z Bayernu Monachium pozyskać reprezentanta Polski Roberta Lewandowskiego.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie