Powiew świeżości nie tylko w PlusLidze! Nowy zespół również w Tauron Lidze siatkarek

Siatkówka
Powiew świeżości nie tylko w PlusLidze! Nowy zespół również w Tauron Lidze siatkarek
fot. Cyfrasport
Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki S.A. jednogłośnie podjęła decyzję o dopuszczeniu do rozgrywek TAURON Ligi klubu UKS „Jedynka” Tarnów.

"Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki S.A. jednogłośnie podjęła decyzję o dopuszczeniu do rozgrywek TAURON Ligi klubu UKS „Jedynka” Tarnów, który był najlepszym zespołem poprzedniego sezonu w 1. Lidze Kobiet" - możemy przeczytać w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie Tauron Ligi.

Przypomnijmy, że do grona drużyn PlusLigi dołączyły dwa zespoły w postaci ukraińskiego Volley Club Barkom Lwów oraz BBTS-u Bielsko-Biała. Niedługo później poinformowano również o nowym zespole w rozgrywkach Tauron Ligi. Został nim klub z Tarnowa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Oficjalnie! Dwie nowe drużyny w PlusLidze. Jedna z Ukrainy

 

– Zawsze z wielką radością witamy nowe, prężnie działające ośrodki w naszej dyscyplinie. Drużyna z Tarnowa udowodniła w ubiegłym sezonie, że jest najlepsza na zapleczu TAURON Ligi, a klub jest budowany na naprawdę solidnych podstawach. W Tarnowie jest spore zainteresowanie kibiców, a awans do TAURON Ligi może być milowym krokiem w budowie silnego ośrodka siatkarskiego – mówi prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Artur Popko, cytowany przez tauronliga.pl.

 

Drużyna z Tarnowa w rozgrywkach Tauron Ligi zastąpi zespół Jokera Świecie, który zajął ostatnie miejsce w fazie zasadniczej rozgrywek i został zdegradowany.

 

Zmagania Tauron Ligi rozpoczną się 29 października. Udział weźmie dwanaście drużyn. Beniaminek z Tarnowa w pierwszej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie