Legia Warszawa przegrała w sparingu z Motorem Lublin

Lirim Kastrati zdobył pierwszą bramkę dla Legii.

Piłkarze Legii Warszawa przegrali z drugoligowym Motorem Lublin 2:3 (2:1) w towarzyskim meczu piłkarskim w Książenicach. Była to trzecia porażka "Wojskowych" w czwartym sparingu przed rozpoczęciem sezonu ligowego.

Zawodnicy Legii prowadzili do przerwy 2:1 po bramkach reprezentanta Kosowa Lirima Kastratiego (12) i Maika Nawrockiego (44) oraz trafieniu dla gości Damiana Sędzikowskiego (20).

W 57. minucie wyrównał Mariusz Rybicki. Dwie minuty później izraelski pomocnik Legii Joel Abu Hanna otrzymał czerwoną kartkę za faul w polu karnym, a zwycięską bramkę dla Motoru zdobył z rzutu karnego Rafał Król.

W czwartek podopieczni trenera Kosty Runjaica powrócili z obozu treningowego w Austrii, gdzie przegrali z mistrzem tego kraju RB Salzburg 2:3, a wcześniej z rumuńskim zespołem Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 0:1. Przed wyjazdem na zgrupowanie w pierwszym przed nowym sezonem sparingu w Książenicach pokonali Chojniczankę Chojnice 3:1. Na ławce trenerskiej stołecznego zespołu zadebiutował wtedy Runjaic.

Legia, która zakończyła poprzedni sezon ekstraklasy na 10. miejscu, rozpocznie kolejne rozgrywki 16 lipca wyjazdowym meczem z beniaminkiem Koroną Kielce.

Legia Warszawa – Motor Lublin 2:3 (2:1)

Bramki: Kastrati (12'), Nawrocki (44') - Sędzikowski (19'), Rybicki (57'), Król (60')

Legia: Hładun - Johansson (Niski 46'), Nawrocki (Kisiel 71'), Abu Hanna (Grudziński 61'), Mladenović (Ribeiro 61') - Slisz - Kastrati (Kramer 46'), Sokołowski (Strzałek 71'), Muci (Celhaka 61'), Pich (Yakshibaev 46') - Rosołek (Skibicki 46').
Motor (skład wyjściowy): Lach - Szarek, Rudol, Cichocki, Laskowski - Król, Wójcik - Sędzikowski, Ceglarz, Staszak - Żebrakowski.