Tałant Dujszebajew ocenił losowanie grup Ligi Mistrzów

Piłka ręczna
Tałant Dujszebajew ocenił losowanie grup Ligi Mistrzów
fot. PAP
Tałant Dujszebajew

Piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce w grupie Ligi Mistrzów zagrają m.in. z Barcą, THW Kiel i Pick Szeged. "Trafiliśmy do bardzo trudnej grupy, w której chcemy jak zwykle walczyć o pierwsze albo drugie miejsce” – powiedział PAP trener kielczan Tałant Dujszebajew.

Losowanie grup Ligi Mistrzów odbyło się w piątek w Wiedniu. 19-krotni mistrzowie Polski trafili do grupy B, gdzie rywalizować będą - poza Barcą, THW Kiel i Pick Szeged - z: Celje Pivovarna Lasko, HBC Nantes, Elverum Handball i Aalborg Handbold.

 

„Trafiliśmy do bardzo trudnej grupy, ale obie grupy są bardzo wyrównane. Trafiliśmy m.in. na drużynę z Barcelony, z którą przegraliśmy w finale ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Grupa jest bardzo wymagająca, ale my jak zwykle chcemy walczyć o pierwsze lub drugie miejsce” – powiedział PAP Dujszebajew.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Mistrzów: Łomża Industria Kielce i Orlen Wisła Płock poznały rywali. Będzie okazja do rewanżu

 

Zadowolony z losowania był wiceprezes kieleckiego klubu Marian Urban. „Bardzo ciekawa grupa, w której takie zespoły jak Aalborg czy Elverum mają bardzo duże aspiracje. Barca to marka sama w sobie, pamiętamy przecież jeszcze finał Ligi Mistrzów sprzed dwóch tygodni. Do tego dochodzi mistrz Węgier Pick Szeged, THW Kiel czy francuskie HBC Nantes” – podkreślił w rozmowie z PAP Urban. Dodał, że w Lidze Mistrzów nie ma już łatwych spotkań.

 

„Jestem też zadowolony z tego, że mamy w grupie przeważnie inne zespoły, niż w ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Poziom drużyn rywalizujących w tych rozgrywkach poszedł do góry. Aby wygrać każde spotkanie, trzeba włożyć maksimum wysiłku. Zapowiada się ciekawa rywalizacja, także dla kibiców. Mamy w grupie przecież trzech finalistów ostatniej edycji (Łomża Industria, Barca i THW Kiel – PAP)" – zaznaczył wiceprezes kieleckiego klubu.

 

Drużyny, które zajmą pierwsze i drugie miejsce w grupach bezpośrednio awansują do ćwierćfinału. Zespoły z miejsc 3-6 w dwumeczu zagrają o najlepszą „ósemkę”. Spotkania rozgrywane będą w środy i czwartki. Pierwsza kolejka zaplanowana została na 14, 15 września.

 

Final Four tradycyjnie odbędzie się w Lanxess Arena w Kolonii, 17 i 18 czerwca 2023 roku.

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie