Piotr Żyto nie jest już trenerem Falubazu Zielona Góra

Żużel
Piotr Żyto nie jest już trenerem Falubazu Zielona Góra
fot. Cyfrasport
Piotr Żyto.

Zarząd Zielonogórskiego Klubu Żużlowego SSA po wnikliwej analizie obecnej sytuacji drużyny podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Piotrem Żyto – poinformował w piątek zielonogórski klub.

– Bardzo doceniamy dotychczasowy wkład, pracę i zaangażowanie Piotra Żyto, jednak nie mogliśmy postąpić inaczej. Trener również zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności za wynik zespołu – powiedział cytowany w komunikacie prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała.

 

Zobacz także: Terminarz 11. kolejki PGE Ekstraligi żużlowej

 

Dodał, że nie była to łatwa decyzja, ale w tym momencie zmiana na stanowisku trenera stała się koniecznością.

 

– Życzymy Piotrowi wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym i wierzymy, że zawsze będzie dobrze wspominał lata pracy w Zielonej Górze – powiedział Domagała.

 

 

Stelmet Falubaz Zielona Góra w minioną niedzielę przegrał z niżej notowanym Wybrzeżem w Gdańsku 40:50, co było dużym zaskoczeniem. Do tego gdańszczanie zainkasowali punkt bonusowy.

 

W najbliższa niedzielę, w meczu 12. kolejki 1. ligi Falubaz podejmie na własnym torze Trans MF Landshut Devils. W tym spotkaniu drużynę z Zielonej Góry poprowadzi duet Tomasz Szymankiewicz – Marek Mróz, którzy są członkami sztabu szkoleniowego zespołu z Winnego Grodu. 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie