Reprezentacja Chin zagra w lidze francuskiej? Szokujący pomysł federacji!

Siatkówka
Reprezentacja Chin zagra w lidze francuskiej? Szokujący pomysł federacji!
fot.FIVB
Reprezentacja Chin

Choć zbliżają się mistrzostwa świata, wiele reprezentacji myśli już o igrzyskach olimpijskich w Paryżu, które zostaną rozegrane w 2024 roku. Wszyscy, w tym Chińczycy, chcą jak najlepiej przygotować się do imprezy czterolecia. Władze federacji postanowiły złożyć szokującą propozycję przedstawicielom francuskiej National Volleyball League.

Kilka dni temu nawiązana została francusko-chińska współpraca. Stacja BeIN Sports, pokazująca zmagania sportowe w Chinach, postanowiła wykupić prawa do transmitowania jednego meczu każdej kolejki siatkarskiej ligi francuskiej w sezonie 2022/2023.

 

To jednak nie koniec nowości. Portal leparisien.fr poinformował, że prezes National Volleyball League Yves Bouget otrzymał propozycję od pewnej azjatyckiej federacji. Inne źródła podają, że miało chodzić właśnie o Chińczyków.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Narodów siatkarek: Nie ma już niepokonanych drużyn. Wyniki i tabela

 

Władze chińskiej federacji zaproponowały Francuzom, by przyjęli reprezentację Chin do... rozgrywek ligi francuskiej. Celem miałaby być możliwość odpowiedniego przygotowania do nadchodzących igrzysk olimpijskich w Paryżu.

 

Pomysł wydaje się absurdalny, lecz przemiawiają za nim pewne czynniki. Najważniejszym są finanse. Chińczycy złożyli Francuzom ofertę opiewającą na milion euro, w zamian za zgodę na ich propozycję.

 

Istnieją oczywiście pewne warunki, które miałyby regulować występy reprezentacji w lidze francuskiej. Chińczycy nie mogliby przystąpić do fazy play-off, ani spaść do niższej ligi. Konieczna byłaby również modyfikacja terminarza, który zakłada rywalizację w lidze 14 zespołów.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie