Wimbledon: Kubot/Walków - Dodig/Krajicek. Transmisja TV i stream online

Tenis
Wimbledon: Kubot/Walków - Dodig/Krajicek. Transmisja TV i stream online
fot. PAP
Łukasz Kubot i Szymon Walków walczą w turnieju deblowym

Łukasz Kubot i Szymon Walków przystępują do drugiego meczu podczas Wimbledonu 2022. Po pokonaniu dwójki hiszpańsko-amerykańskiej, czas na starcie z duetem chorwacko-amerykańskim. Transmisja meczu Kubot/Walków - Dodig/Krajicek w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

W pierwszym meczu podczas Wimbledonu nasi tenisiści poradzili sobie bardzo dobrze i wygrali pewnie 3-0. Teraz poprzeczka idzie w górę, ale Kubot i Walków nie chcą się zatrzymywać. Obaj przyjechali do Londynu wyłącznie z myślą o turnieju deblowym - nie biorą bowiem udziału w singlu. 

 

Kubot zna już smak wimbledońskiego triumfu. W 2017 roku wygrał w Londynie, grając w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo.  

 

ZOBACZ TAKŻE: Pizza? Iga Świątek odpowiedziała kibicowi!

 

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.
 
Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.
 
Wimbledon 2022 ma rekordową pulę nagród. Wynosi ona 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro).

 

Transmisja meczu Kubot/Walków - Dodig/Krajicek w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek o godz. 18:00.

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie