Wimbledon: Z 0:2 na 3:2! Kamil Majchrzak i Jan Zieliński grają dalej w turnieju deblowym

Majchrzak i Zieliński grają dalej w turnieju deblowym Wimbledonu.

Polski duet Kamil Majchrzak i Jan Zieliński gra dalej w deblowym turnieju tegorocznego Wimbledonu. Biało-Czerwoni poradzili sobie z serbską parą Djere/Lajovic, choć przegrywali już 0:2 w setach.

Polacy przegrali z Serbami już 0:2, ale w kapitalnym stylu odwrócili losy spotkania i ostatecznie wywalczyli awans do kolejnej rundy po wygranej 3:2, triumfując w decydującym secie 6:4.

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.

Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.

Wimbledon 2022 ma rekordową pulę nagród. Wynosi ona 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro).

Majchrzak/Zieliński - Djere/Lajovic 3:2 (5:7, 5:7, 7:5, 6:3, 6:4)