Barcelona nie złoży kolejnej oferty za Lewandowskiego! "Możliwy scenariusz bojkotu"

Piłka nożna
Barcelona nie złoży kolejnej oferty za Lewandowskiego! "Możliwy scenariusz bojkotu"
fot. PAP
Robert Lewandowski

Dawno kibice piłki nożnej nie byli świadkami tak zawiłej i topornej sagi transferowej, jak ta, która dzieje się na linii Bayern Monachium - Robert Lewandowski - FC Barcelona. Według informacji gazety "Bild", "Duma Katalonii" nie zamierza składać kolejnej oferty za Polaka, który być może będzie zmuszony bojkotować treningi w barwach "Die Roten".

Przypomnijmy, że Barcelona złożyła już trzy oferty za Lewandowskiego - za każdym razem spotykając się z odmową włodarzy Bayernu. Ostatnia propozycja wynosiła 40 milionów euro plus bonusy, ale oficjele ze stolicy Bawarii oczekują kwoty co najmniej o dziesięć milionów euro wyższej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bayern Monachium utrudnia transfer Roberta Lewandowskiego. Szefowie klubu... nie odbierają telefonu

 

Katalończycy prawdopodobnie przystaliby na takie wymagania Bayernu, gdyby nie fakt, że Lewandowski za rok będzie wolnym zawodnikiem, którego Barcelona może pozyskać za darmo. Biorąc pod uwagę kłopoty finansowe klubu z Camp Nou, nikt nie chce przepłacać.

 

Barcelona może chcieć poczekać kolejny rok z transferem Lewandowskiego. Bayernowi taki scenariusz jest na rękę, bowiem od samego początku sagi transferowej tamtejsi włodarze z Oliverem Kahnem i Hasanem Salihamidziciem na czele przekonują, że Polak nigdzie się nie wybiera, ponieważ ma ważny kontrakt. W całym tym zamieszaniu, najwięcej może stracić Lewandowski, który za wszelką cenę chce zmienić klub już w tegorocznym letnim okienku i nie wyobraża sobie powrotu do drużyny Bayernu.

 

 

Po tym, jak Lewandowski powiedział kilka gorzkich słów pod adresem Bayernu, jego powrót do gry w barwach "Die Roten" mógłby zostać odebrany z dużym niesmakiem, zwłaszcza w oczach kibiców. Niemiecka gazeta "Bild" donosi, że jest możliwy scenariusz bojkotu, wedle którego kapitan naszej reprezentacji nie będzie pojawiał się na treningach Bayernu. Teoretycznie powinien stawić się na pierwszym z nich 12 lipca.

 

Inną opcją dla Lewandowskiego jest ewentualny transfer do klubu, który byłby w stanie wyłożyć sumę satysfakcjonującą włodarzy Bayernu.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie