MŚ 2023: Polscy piłkarze ręczni poznali rywali

Piłka ręczna
MŚ 2023: Polscy piłkarze ręczni poznali rywali
fot. PAP

Drużyny Francji, Arabii Saudyjskiej i Słowenii będą rywalami Polski w grupie B rundy wstępnej mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które odbędą się w Polsce i Szwecji. Losowanie mistrzostw odbyło się w sobotę w Katowicach. Trzydzieści dwa najlepsze zespoły powalczą o tytuł mistrza świata w dniach 11-29 stycznia 2023 roku.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk (w Polsce) oraz Göteborg, Malmö, Sztokholm, Kristianstad i Jönköping (w Szwecji). Ostateczną listę drużyn występujących w mistrzostwach poznamy jeszcze w lipcu po zakończeniu mistrzostw Afryki.


Polacy turniej rozpoczną od występów na Śląsku, w Katowicach. Tamtejszy Spodek ugości aż dwadzieścia jeden spotkań mistrzostw świata. Właśnie tam odbędzie się ceremonia i mecz otwarcia (11 stycznia). W meczu otwarcia Biało-Czerwoni zmierzą się z Francją. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, mecze rundy głównej rozegra w Małopolsce, w Krakowie. Polacy zmierzyć się tam z trzema najlepszymi drużynami grupy A, w której rywalizować będą Hiszpania, Czarnogóra, Chile i Iran. Kraków – podobnie, jak Katowice – ugości dwadzieścia jeden spotkań turnieju.


Dwa ćwierćfinały oraz półfinał zorganizuje ERGO ARENA w Gdańsku. - Wybierając gospodarzy postawiliśmy na miejsca dające gwarancję dopingu i pełnych trybun. Podpisaliśmy umowy z miastami i regionami, których władze chętnie wspierają sport. Mistrzostwa świata to najważniejszy moment w dziejach polskiej piłki ręcznej - podkreślił prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański. Z kolei areną zmagań o Puchar Prezydenta będzie Płock. Szesnaście spotkań rozegrają tam drużyny, które nie przebrną przez fazę wstępną turnieju. Stawką rywalizacji będzie puchar, który zwycięzcom wręczy szef Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) Hassan Moustafa.


Grupy mistrzostw świata piłkarzy ręcznych 2023:


Grupa A (Kraków)


1. Hiszpania

2. Czarnogóra

3. Chile

4. Iran

 

Grupa B (Katowice)

 

1. Francja

2. Polska

3. Arabia Saudyjska

4. Słowenia

 

Grupa C (Göteborg)

 

1. Szwecja

2. Brazylia

3. Afryka 2

4. Urugwaj

 

Grupa D (Kristianstad)

 

1. Islandia

2. Portugalia

3. Węgry

4. Korea Południowa

 

Grupa E (Katowice)

 

1. Niemcy

2. Katar

3. Serbia

4. Afryka 5

 

Grupa F (Kraków)

 

1. Norwegia

2. Macedonia Północna

3. Argentyna

4. Holandia

 

Grupa G (Jönköping)

 

1. Afryka 1

2. Chorwacja

3. Afryka 3

4. Stany Zjednoczone

 

Grupa H (Malmö)

 

1. Dania

2. Belgia

3. Bahrajn

4. Afryka 4

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie