Wimbledon: Alicja Rosolska i Erin Routliffe grają dalej w turnieju deblowym

Tenis
Wimbledon: Alicja Rosolska i Erin Routliffe grają dalej w turnieju deblowym
fot. Polsat Sport
Alicja Rosolska i Erin Routliffe awansowały do kolejnej rundy turnieju deblowego.

Alicja Rosolska i Erin Routliffe grają dalej w Wimbledonie! W sobotę zawodniczki z Polski i Nowej Zelandii wygrały z parą Catherine Harrison/Sabrina Santamaria.

Rosolska i Routliffe wygrały w trzech setach - losy pierwszej partii rozstrzygnął tie-break, w którym Amerykanki triumfowały do trzech. W drugim secie Polka i Nowozelandka, choć znajdowały się już w sporych tarapatach i straciły serwis, odwróciły losy partii i wygrały 7:5.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jak zmieniała się Iga Świątek?

 

W decydującym secie wynik długo był wyrównany i losy meczu ostatecznie rozstrzygnął tie-break. W decydującym gemie Polka i jej deblowa partnerka wygrały 10:7 i wywalczyły awans do kolejnej rundy Wimbledonu.

 

 

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.

 

Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.

 

Wimbledon 2022 ma rekordową pulę nagród. Wynosi ona 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro).

 

 

Rosolska/Routliffe - Harrison/Santamaria 2:1 (6:7, 7:5, 7:6)

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie