Wimbledon: Magdalena Fręch - Simona Halep. Transmisja TV i stream online

Tenis
Wimbledon: Magdalena Fręch - Simona Halep. Transmisja TV i stream online
fot. PAP
Wimbledon: Gdzie obejrzeć mecz Fręch - Halep?

Tenisistka Magdalena Fręch zapewniła, że upadek na korcie podczas wygranego meczu drugiej rundy Wimbledonu nie uniemożliwi jej dalszej gry w turnieju. Jak podkreśliła, choć awans do trzeciej rundy jest jej życiowym sukcesem, chciałaby osiągnąć jeszcze więcej. Jej najbliższą rywalką będzie Simona Halep. Transmisja meczu w Polsacie Sport Extra i na Polsat Box Go.

"Jeszcze nie ochłonęłam, bo cały czas walczę z kostką i kolanem po upadku, więc teraz skupiam się przede wszystkim na tym, żeby ciało doprowadzić od świeżości i jutro móc wyjść na kort i nie czuć bólu" - powiedziała Fręch na konferencji prasowej po wygranym w dwóch setach - 6:4, 6:4 - meczu ze Słowaczką Anną Schmiedlovą. Fręch w trzeciej rundzie zmierzy się z rozstawioną z numerem 16 Rumunką Simoną Halep.

 

Zapewniła, że upadek w czwartkowym meczu na pewno nie uniemożliwi jej dalszej gry w turnieju singlowym. "Na początku wyglądało to nieciekawie, dlatego też tyle czasu spędziłam na korcie i prosiłam o pomoc medyczną, żeby sprawdzić, czy na pewno tam nic poważniejszego się nie stało" - powiedziała. Wyjaśniła, że w czasie pozostałej części meczu z powodu adrenaliny nie czuła bólu, ale przyznała, iż taka sytuacja ma wpływ na grę.

 

"Na pewno po takim upadku pojawia się niepewność, przede wszystkim w bieganiu i trzeba ważyć kroki, bo jeśli drugi raz coś takiego się przydarzy, to już może być poważniejsze niż ten pierwszy raz. W tych pierwszych gemach byłam bardziej ostrożna, bardziej się skupiałam na tym, żeby dobrze postawić stopę" - mówiła.

 

Fręch jest zadowolona z solidnej gry, którą zaprezentowała oraz to, że wytrzymała presję i zachowała konsekwencję. "Nigdy wcześniej jeszcze nie byłam w trzeciej rundzie Wielkiego Szlema i oczywiście to bardzo cieszy, ale chce się więcej" - powiedziała.

 

Przyznała, że mecz z Halep będzie trudny. "Oczywiście chciałabym mieć łatwiejsze losowanie w trzeciej rundzie, żeby zajść do czwartej bezproblemowo, a tutaj wiem, że będzie ciężki mecz, na taki się nastawiam. Będzie to już nasz trzeci mecz, grałyśmy ze sobą już w tym roku w Australii i był to dość wyrównany mecz. Mam nadzieję, że do trzech razy sztuka i tym razem to ja będę górą" - podsumowała.

 

Transmisja meczu Magdalena Fręch - Simona Halep o godz. 16:00 w Polsacie Sport Extra i na Polsat Box Go.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie