Wimbledon: Stefanos Tsitsipas - Nick Kyrgios. Ogromna kontrowersja w meczu

Tenis
Wimbledon: Stefanos Tsitsipas - Nick Kyrgios. Ogromna kontrowersja w meczu
fot. Polsat Sport
Do sporej kontrowersji doszło w trakcie spotkania Stefanos Tsitsipas - Nick Kyrgios na Wimbledonie.

Do sporej kontrowersji doszło w trakcie spotkania Stefanos Tsitsipas - Nick Kyrgios na Wimbledonie. Grek pod koniec drugiego seta odbił piłkę w kierunku kibiców, a w sieci pojawiło się wiele głosów, według których tenisista powinien był zostać zdyskwalifikowany za swoje zachowanie.

Między Tsitsipasem a Kyrgiosem iskrzyło od pierwszych punktów. W pewnym momencie Grek mocno odbił piłkę w kierunku kibiców. Sędzia nie ukarał go jednak za to zachowanie, choć w przeszłości zdarzało się, że za podobne objawy frustracji arbiter karał zawodników nawet dyskwalifikacją, czyli porażką w meczu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Twitter o Idze Świątek. "Czapki z głów!"

 

Dyskusje między Kyrgiosem a sędziami trwały jeszcze długo. Kontrowersyjny tenisista ewidentnie nie mógł pogodzić się z faktem, że arbiter w żaden sposób nie ukarał jego rywala.

 

 

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.

 

Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.

 

Wimbledon 2022 ma rekordową pulę nagród. Wynosi ona 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro).

 

Transmisje z Wimbledonu na sportowych antenach Polsatu.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie