Małgorzata Glinka-Mogentale wśród legend uhonorowanych w Alei Gwiazd Sportu

Inne
Małgorzata Glinka-Mogentale wśród legend uhonorowanych w Alei Gwiazd Sportu
fot. Cyfrasport
Małgorzata Glinka-Mogentale znalazła się wśród legend uhonorowanych w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie.

W Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie pojawiło się w niedzielę kolejnych 13 płyt z nazwiskami wybitnych przedstawicieli tego środowiska, m.in. Justyny Kowalczyk-Tekieli, Aleksandra Wieretielnego, Mai Włoszczowskiej, Wandy Panfil czy Małgorzaty Glinki-Mogentale.

– Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa odsłoniliśmy w niedzielę następnych 13 gwiazd. Tym samym ich liczba wzrosła do 146 – powiedział PAP prezes Zarządu Fundacji "Aleja Gwiazd Sportu" Jerzy Szczepankowski.

 

Zobacz także: Liga Narodów siatkarzy. Transmisje meczów turnieju w Gdańsku

 

Na deptaku w pobliżu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich odsłonięto tym razem gwiazdy: himalaisty Leszka Cichego, trenera skoku o tyczce Edwarda Szymczaka, trenera bokserskiego Andrzeja Gmitruka, szkoleniowca biegów narciarskich i biathlonu Aleksandra Wieretielnego, kolarki górskiej i członkini Komisji Zawodniczej MKOl Mai Włoszczowskiej, siatkarki Małgorzaty Glinki-Mogentale, specjalizującej się biegach na długim dystansie Wandy Panfil, wielokrotnej medalistki olimpijskiej w biegach narciarskich Justyny Kowalczyk-Tekieli, specjalisty w podnoszeniu ciężarów Henryka Kohnke, zmarłej w tym roku żony jednego z najlepszych polskich automobilistów w historii Sobiesław Zasady - Ewy, lekkoatletki Jarosławy Jóźwiakowskiej, siatkarki Krystyny Krupy oraz trenera piłki ręcznej Stanisławowa Majorka.

 

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie jest pierwszym tego typu miejscem w Polsce, poświęconym krajowym oraz zagranicznym sportowcom i trenerom. Powstała z inicjatywy Jerzego Szczepankowskiego, Macieja Baranowskiego i burmistrza Władysławowa Adama Drzeżdżonia.

 

– Nie przypuszczałam, że ktokolwiek jeszcze o mnie pamięta. Myślę, że palce w moim upamiętnieniu maczał gdański dziennikarz sportowy i doktor medycyny Jerzy Gebert. To była wspaniała impreza, dopisała pogoda, także przy sadzeniu pamiątkowych drzewek – powiedziała PAP srebrna medalistka olimpijska w skoku wzwyż z Rzymu (1960) Jarosława Jóźwiakowska.

 

Gebert jest jednym z czterech dziennikarzy sportowych uhonorowanych gwiazdami w tej alei. Obok niego upamiętnieni zostali Bohdan Tomaszewski, Włodzimierz Szaranowicz oraz jeden z nestorów tego fachu – Tadeusz Olszański.

 

Aleja znajduje się niemal przed bramą Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie od kilkudziesięciu lat do najważniejszych imprez przygotowują się reprezentanci Polski w różnych dyscyplinach.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie