Rosyjski bramkarz zatrzymany w Petersburgu za unikanie służby wojskowej

Zimowe
Rosyjski bramkarz zatrzymany w Petersburgu za unikanie służby wojskowej
fot. Cyfrasport
Iwan Fiedotow został zatrzymany w Petersburgu za unikanie służby wojskowej

Rosyjski bramkarz hokejowy Iwan Fiedotow, który od najbliższego sezonu miał grać w lidze NHL w zespole Philadelphia Flyers, został zatrzymany w Petersburgu pod zarzutem uchylania się od służby wojskowej.

Jak poinformował jego prawnik Aleksiej Ponomariew, Fiedotow został zatrzymany przez policję na wniosek prokuratury wojskowej i przewieziony do biura rekrutacyjnego. Tam miał doznać zapalenia żołądka - zdaniem Fiedotowa w wyniku stresu - i został przewieziony do szpitala wojjkowego.

 

- Iwan czuje się źle. Mówi, że nie otrzymuje pełnej pomocy medycznej - powiedział Ponomariew, który jednocześnie zaprzeczył, jakoby Fiedotow miał unikać służby wojskowej.

 

Fiedotow został wybrany w drafcie przez Philadelphia Flyers w 2015 roku, ale nie zagrał jeszcze w NHL. W maju podpisał z tym klubem roczny kontrakt i miał zadebiutować w nadchodzącym sezonie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Colorado Avalanche z Pucharem Stanleya

 

W tym roku z reprezentacją Rosji zdobył srebrny medal igrzysk w Pekinie, a z CSKA Moskwa wywalczył mistrzostwo kraju i Puchar Gagarina za triumf w lidze KHL.

 

Po inwazji Rosji na Ukrainę liga NHL zerwała wszystkie kontakty biznesowe z krajem agresora. Zezwala jednak na dalsze występy ponad 50 Rosjan w tych rozgrywkach.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie