UFC 276: Alexander Volkanovski nadal mistrzem! Max Holloway nie miał szans

Sporty walki
UFC 276: Alexander Volkanovski nadal mistrzem! Max Holloway nie miał szans
fot. Polsat Sport
Alexander Volkanovski po raz trzeci pokonał Maxa Hollowaya

Alexander Volkanovski (24-1) pokonał Maxa Hollowaya (23-6) na gali UFC 276 jednogłośną decyzją sędziów (50-45, 50-45, 50-45). Australijczyk obronił pas mistrzowski w wadze piórkowej.

Już w pierwszej rundzie Volkanovski mocno trafił przeciwnika. Holloway lekko zachwiał się na nogach. Amerykanin od początku pojedynku miał problem, żeby znaleźć odpowiedź na ofensywny styl walki przeciwnika. Pochodzący z Australii zawodnik stawiał warunki w oktagonie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Powrót legendy! Jon Jones wraca do oktagonu UFC! Z kim zawalczy były mistrz kategorii półciężkiej?

 

Sytuacja lekko zmieniła się w trzeciej rundzie. Holloway coraz częściej przebijał się przez gardę przeciwnika. Mimo to Volkanovski nadal kontrolował sytuację w klatce. Najlepiej o dominacji Australijczyka w tej walce mogą świadczyć obrażenia odniesione przez obu zawodników. Holloway do werdyktu podszedł z podbitym okiem i rozciętym łukiem brwiowym. Natomiast na twarzy Volkanovskiego nie było widać większych obrażeń.

 

Australijczyk wygrał jednogłośną decyzją sędziów (50-45, 50-45, 50-45). Tym samym Volkanovski po raz trzeci pokonał Hollowaya i obronił pas mistrzowski w wadze piórkowej.

 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie