Wimbledon: Jannik Sinner - Carlos Alcaraz. Włoch ograł Hiszpana w meczu wielkich talentów

Sinner ograł Alcaraza w meczu wielkich talentów.

Jannik Sinner i Carlos Alcaraz zmierzyli się w niedzielnym hicie Wimbledonu, jeśli chodzi o zmagania mężczyzn w singlu. W spotkaniu wielkich talentów górą okazał się Sinner, triumfując 3:1.

W pierwszym secie Sinner błyskawicznie wypracował sobie solidną przewagę, wygrywając 6:1. W równie imponującym stylu Włoch rozpoczął drugą partię, w pierwszym gemie przełamując Alcaraza. Jak się okazało, szybkie przełamanie okazało się kluczowe w drugiej partii - Sinner utrzymał bowiem swoje podanie i wygrał 6:4.

Losy trzeciego seta rozstrzygnęły się w tie-breaku. Choć Alcaraz prowadził w nim 6:3, Sinner odrobił straty i miał nawet dwie piłki meczowe. Ostatecznie jednak to Hiszpan triumfował w tym secie 10:8. W czwartej partii do głosu ponownie doszedł Włoch, pewnie wygrywając seta i cały mecz 3:1, tym samym wywalczając awans do ćwierćfinału tegorocznego Wimbledonu.

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.

Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.

Wimbledon 2022 ma rekordową pulę nagród. Wynosi ona 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro).

Jannik Sinner - Carlos Alcaraz 3:1 (6:1, 6:4, 6:7, 6:3)