Jan Błachowicz chce hitowej walki. "Ja poluję na potwory"

Sporty walki
Jan Błachowicz chce hitowej walki. "Ja poluję na potwory"
fot. Polsat Sport

Jan Błachowicz (29-9, 9 KO, 9 SUB) rozgląda się za nowym rywalem. Chociaż najchętniej zmierzyłby się z nowym mistrzem kategorii półciężkiej Jirim Prochazką (29-3-1, 25 KO, 3 SUB), to wygląda na to, że nie miałby nic przeciwko starciu z Kamaru Usmanem (20-1, 9 KO, 1 SUB).

Błachowicz chciałby jak najszybciej odzyskać pas w kategorii półciężkiej. Na razie nie zapadły decyzje, kto będzie kolejnym rywalem Prochazki. Niewykluczone, że dojdzie do jego rewanżu z Gloverem Teixeirą (33-9, 18 KO, 10 SUB).

 

ZOBACZ TAKŻE: Israel Adesanya znów zwycięski!

 

W tej sytuacji Błachowicz szuka innych możliwości. Właśnie wyzwał do walki Usmana, czyli najlepszego zawodnika UFC bez podziału na kategorie wagowe.

 

"A więc mówisz, że ludzie zwą Cię - Nigeryjskim Koszmarem... potworem. Dobrze. Ja poluję na potwory. Bez znaczenia, jak przerażające mogą się wydawać" - napisał w mediach społecznościowych, dodając zdjęcie, na którym obaj stoją twarzą w twarz.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jan Blachowicz (@janblachowicz)

 

Walka Polaka z mistrzem kategorii półśredniej byłaby ogromnym wydarzeniem. Usman ma na razie inne plany. Już 20 sierpnia na gali UFC 278 czeka go starcie z Leonem Edwardsem (19-3-1NC, 6 KO, 3 SUB).

 

Błachowicz ostatnią walkę stoczył 14 maja 2022 roku. Pokonał wówczas Aleksandara Rakicia (14-3, 9 KO, 1 SUB) po tym, jak ten doznał kontuzji w trzeciej rundzie.

 

Marcin Ciechański/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie