Studio Wimbledon - dogrywka: Transmisja online

Tenis
Studio Wimbledon - dogrywka: Transmisja online
fot. Polsat Sport
Dogrywka Studio Wimbledon: Transmisja online

Trwa kolejny dzień rywalizacji na kortach Wimbledonu. Zapraszamy na wieczorną dogrywkę Studia Wimbledon, w którym na kibiców tenisa czekają analizy, opinie i komentarze naszych ekspertów. Dogrywka Studia Wimbledon na Polsatsport.pl.

Tematem przewodnim dzisiejszej dogrywki będą dzisiejsze mecze singlowe oraz deblowe. W ósmym dniu turnieju swój awans do kolejnej rundy wywalczyli m.in. Nick Kyrgios, Simona Halep, czy Taylor Fritz. Ponadto do ćwierćfinału awansowała Alicja Chwalińska, która razem ze swoją deblową partnerką Erin Routliffe, pokonała parę Muhammad-Shibahara. W kolejnej rundzie Polka i Nowozelandka zagrają z duetem

Collins-Krawczyk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wimbledon: Cristian Garin - Alex de Minaur. Krew w decydującym momencie meczu

 

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.

 

Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.

 

Wimbledon 2022 ma rekordową pulę nagród. Wynosi ona 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro).

 

Transmisja Dogrywki Studia Wimbledon na Polsatsport.pl.

MS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie