Wimbledon: Rosolska/Routliffe - Muhammad/Shibahara. Relacja i wynik na żywo

Tenis

W niedzielę z Wimbledonem pożegnało się troje polskich tenisistów: Magdalena Fręch, a także Kamil Majchrzak i Jan Zieliński. W poniedziałek honoru naszych bronić będzie Alicja Rosolska w duecie z Nowozelandką Erin Routliffe. Relacja i wynik na żywo meczu Rosolska/Routliffe - Muhammad/Shibahara na Polsatsport.pl.

Polka i Nowozelandka pokonały już podczas tegorocznego Wimbledonu dwie pary - Begu/Kalinina i Harrison/Santamaria. Teraz Rosolską oraz jej partnerkę czeka trudne zadanie, ponieważ duet Muhammad/Shibahara nie stracił jeszcze ani jednego seta podczas tego turnieju deblowego. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Młoda Polka z awansem do drugiej rundy

 

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.

 

Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.

 

Wimbledon 2022 ma rekordową pulę nagród. Wynosi ona 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro).

 

Relacja i wynik na żywo meczu Rosolska/Routliffe - Muhammad/Shibahara na Polsatsport.pl. Początek o godz. 12:00.

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie