Wimbledon: Rosolska/Routliffe - Muhammad/Shibahara. Polka i Nowozelandka awansowały do ćwierćfinału!

Alicja Rosolska

Alicja Rosolska i Erin Routliffe pokonały wyżej notowaną parę Asia Muhammad/Ena Shibahara i awansowały do ćwierćfinału turnieju deblowego podczas Wimbledonu 2022.

Pierwszy set był w wykonaniu polsko-nowozelandzkiej pary bardzo udany. Rosolska i Routliffe nie marnowały gemów, w których serwowały, a przy stanie 4:4 udało im się przełamać rywalki. Wyszły na prowadzenie 5:4, a w ostatnim gemie przypieczętowały zwycięstwo.

Drugi set miał podobny przebieg. Obie pary szły łeb w łeb i wygrywały swoje gemy serwisowe. Rosolskiej i Routliffe przełamanie powiodło się dopiero przy stanie 5:5. Tablica świetlna wskazała wynik 6:5, więc potrzebny był dodatkowy gem. W nim lepsze okazały się Asia Muhammad i Ena Shibahara - set musiał być zatem rozstrzygnięty poprzez tie-break.

W decydującym gemie Polka i Nowozelandka wygrały 7-3 i awansowały tym samym do ćwierćfinału turnieju deblowego.

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.

Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.

Wimbledon 2022 ma rekordową pulę nagród. Wynosi ona 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro).