Polak mistrzem Europy na 100 metrów. Będzie gwiazdą?

Polak mistrzem Europy w biegu na 100 metrów do lat 18. Marek Zakrzewski zdobył złoty medal podczas zawodów w Jerozolimie. 16-latek uzyskał czas 10,32 s, co stanowi nowy rekord Polski juniorów młodszych.

Zakrzewski już podczas pierwszego sprintu pobiegł rewelacyjnie. Uzyskał nawet lepszy czas (10,29 s), ale nie został uznany z powodu zbyt silnego wiatru. W kolejnym podejściu było niemal równie dobrze. W półfinale uzyskał czas słabszy o zaledwie 0,04 s.

W finale po raz kolejny nie zawiódł. Zakrzewski zajął pierwsze miejsce z czasem 10,32, prowadząc przez całą długość sprintu. W ciągu imprezy kilkukrotnie poprawił rekord Polski juniorów młodszych. Był to też rekord imprezy.

Jest to pierwszy złoty medal Polaków w historii sprintów mistrzostw Europy do lat 18.