Wimbledon: Udany powrót Agnieszki Radwańskiej. Polsko-serbski duet z wygraną

Podczas turnieju legend Wimbledonu Angieszka Radwańska wraz z Jeleną Janković pokonały Flavię Pennetta i Francescę Schiavone 2:0 (6:4, 6:3). Polsko-serbski duet udanie rozpoczął zmagania w grupie B.

Pierwszy set toczył się w wyrównanym tempie. Przez pierwsze osiem gemów zawodniczki toczyły zacięty pojedynek. W samej końcówce pierwszego seta Polka i Serbka przełamały rywalki, dzięki czemu odniosły zwycięstwo 6:4.

W drugim secie polsko-serbski duet zaczął podobnie, jednak szybciej zaczął odskakiwać rywalkom. Radwańska z Janković prowadziły z przewagą dwóch gemów, którą utrzymały do końca seta. Piłkę meczową wykorzystała „Isia”, przypieczętowując zwycięstwo w pierwszym meczu Turnieju Legend.

W grupie B rywalizacji par kobiet Radwańska i Janković zmierzą się jeszcze z parami Casey Dellacqua/Alicia Molik oraz Daniela Hantuchova/Laura Robson. Do finału awansuje tylko najlepsza dwójka w tabeli.

Agnieszka Radwańska/Jelena Janković - Flavia Pennetta/Francesca Schiavone 2:0 (6:4, 6:3)