Ekstraklasa jest TEQ. Stoły do gry trafiły do wszystkich klubów

Inne
Ekstraklasa jest TEQ. Stoły do gry trafiły do wszystkich klubów
fot. materiały prasowe

PKO BP Ekstraklasa razem z Polskim Związkiem Teqball zrealizowali wyjątkowy projekt, którego efektem była implementacja stołów Teq do wszystkich klubów najwyższego szczebla rozgrywkowego w sezonie 2021/2022.

W ramach współpracy każdy klub otrzymał personalizowany stół do gry w teqball. Dzięki temu polskie kluby zrównały się poziomem posiadanego sprzętu z takimi gigantami jak: Real Madryt, Paris Saint-Germain czy Manchester City. Miejmy nadzieję, że wkrótce przełoży się to także na poziom gry naszych drużyn. Stoły Teq, to renomowany na całym świecie sprzęt do treningu piłkarskiego z którego korzystają już tysiące graczy na całym świecie. Teqball to jeden ze sportów, który można uprawiać na stole, oparty na klasycznej piłce nożnej. Przypomina nieco popularną siatkonogę, jednak polem gry jest stół. Teqball uczy koncentracji i techniki – podstawowych cech profesjonalnego piłkarza.

 

„To wspaniała wiadomość, że od teraz każdy klub polskiej Ekstraklasy będzie miał swój stół Teq. Dla niektórych będzie to jeszcze jeden egzemplarz, ponieważ już wcześniej zdecydowały się zainwestować w ten sprzęt. Tym razem jednak, do zespołów trafił wyjątkowy, personalizowany komponent Teq One, który jest ikoną tego sportu. Piłkarze z pewnością będą mieli z niego dużo radości” – powiedział prezes Polskiego Związku Teqball, Michał Listkiewicz.

 

W planach, oprócz samego treningu, jest wprowadzenie rozgrywek między klubami, które posiadają stół. Idąc wzorem e-sportu można by zorganizować ligę dla klubów i kibiców. Do gry w teqball wystarczy dwóch graczy, stół i piłka. Nie jest to więc zbyt wymagające do zorganizowania, a może być szczególnie interesujące. Polska Ekstraklasa mogłaby stać się pierwszą na świecie profesjonalną ligą teqballu. To z pewnością świetny ruch marketingowy, ponieważ w sieci teqball obserwuje prawie 3 miliony osób, a ambasadorzy tacy jak: Ronaldinho, Carles Puyol czy Luis Figo gwarantują atencję wszystkich ludzi sportu, nie tylko tych związanych z futbolem.

 

Centrum Sportu w Błoniu oficjalnym ośrodkiem przygotowawczym Polskiego Związku Teqball

 

Jednocześnie Centrum Sportu w Błoniu i Polski Związek Teqball podpisały porozumienie, w ramach którego Błonie stało się ośrodkiem przygotowawczym dla reprezentacji Polski w tym młodym sporcie. Teqball to ważna dyscyplina na sportowej mapie Błonia. W tym mazowieckim mieście istnieje bowiem zewnętrzna, w pełni wyposażona strefa do gry z aż trzema stołami. Dodatkowe dwa stoły znajdują się na hali sportowej, a dostęp do nich w pierwszej kolejności ma reprezentacja Polski w grze na zakrzywionym stole. To właśnie tam kilka razy w tygodniu spotykają się najlepsi gracze w naszym kraju, żeby przygotowywać się do kolejnych zawodów. Nowoczesny obiekt ma basen z atrakcjami, strefę saun i fitnessu, kącik gastronomiczny, strzelnice i bilard. Można więc spędzić tam cały dzień.

 

„Bardzo się cieszę, że to właśnie Błonie stało się naszą bazą. Zawodnicy mają tutaj idealne warunki do treningu. Mogą w spokoju przygotowywać się do zawodów. Jestem także pod wrażeniem teqballowej infrastruktury, którą można tutaj spotkać. W Błoniu każdy fan teqballu może czuć się jak w domu” – powiedział Michał Listkiewicz, prezes Polskiego Związku Teqball.

 

W Błoniu organizowane są także zawody oraz szkolenia dla sędziów i trenerów. W auli szkoli się arbitrów, podczas gdy w tym samym czasie na hali rozgrywane są mecze. Każdy kurs składa się z zajęć praktycznych i teoretycznych pod okiem profesjonalnych animatorów. To z pewnością duża satysfakcja, kiedy na twoim obiekcie trenują medaliści mistrzostw świata. Odbywają się tam także turnieje w Teqvoly, a więc odmianę siatkówki na stole Teq. Poza tym można grać w jeszcze trzy inne Teq sporty i pięć Para Teq sportów. Możliwości jest więc bardzo dużo i można spodziewać się, że frekwencja będzie tylko rosła.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie