MŚ Eugene 2022: Wayde van Niekerk chce przerwać złą passę

Inne
MŚ Eugene 2022: Wayde van Niekerk chce przerwać złą passę
Fot. PAP
Wayde van Niekerk

Mistrz olimpijski w biegu na 400 m z Rio de Janeiro Wayde van Niekerk z RPA, który ostatnio zmagał się z urazami, marzy, by podczas mistrzostw świata w Eugene, rozpoczynających się za niespełna 10 dni, wróciła wysoka forma, a zła karta odwróciła się.

Nadzieje dwukrotnego mistrza globu (2015, 2017) na udany start w Eugene nie są bezpodstawne, bowiem w pierwszym tegorocznym biegi na 400 m w Atlancie w USA był najlepszy, wygrywając czasem 44,58.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kendricks nie będzie bronił tytułu mistrzowskiego 

 

„Plan był taki, by poprowadzić wyścig na moich zasadach, tak komfortowo, jak to tylko możliwe, poprawiając kolejne detale i unikając kontuzji. Starałem się biec płynnie i jestem bardzo zadowolony z wyniku” - powiedział van Niekerk cytowany na stronie „World-Track”.

 

Uzyskany czas plasuje sprintera z RPA, który w dniu rozpoczęcia MŚ 15 lipca będzie obchodził 30. urodziny, tuż poza 10 najlepszych wyników na tym dystansie w tym roku. Niemniej po trzyletnich, poważnych kłopotach ze zdrowiem van Niekierk może być zadowolony z formy.

 

Mistrz olimpijski od ponad roku, po tym, jak rozstał się z wieloletnią trenerką, blisko 80-letnią Ans Bothą, trenuje w USA. W 2017 roku doznał poważnej kontuzji kolana podczas… pokazowego meczu rugby. Wrócił na bieżnię po trzyletniej przerwie. Zmagał się także latem, przed olimpiadą, ze skutkami zakażenia koronawirusem. W igrzyskach w Tokio odpadł już w półfinale, uzyskując wynik o 2,11 gorszy od rekordu świata ustanowionego w Rio de Janeiro w 2016 r. (43,03, czym poprawił czas słynnego Michaela Johnsona z 1999 r.). 

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie