Wimbledon: Novak Djokovic - Cameron Norrie. Transmisja TV i stream online

Wimbledon: Djokovic - Norrie. Gdzie obejrzeć transmisję?

Novak Djokovic i Cameron Norrie powalczą w piątek o finał tegorocznego Wimbledonu. Transmisja meczu Djokovic - Norrie w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Broniący tytułu i najwyżej rozstawiony Djokovic awansował do półfinału wielkoszlemowego Wimbledonu po tym, jak pokonał Włocha Jannika Sinnera (nr 10.) 5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2. Po pierwszych dwóch setach zanosiło się na sensację. Niespełna 21-letni Włoch wygrał obie partie. Od trzeciej zaczęła się jednak dominacja Serba, a rywal sprawiał wrażenie coraz bardziej zmęczonego.

"To były dwa różne mecze" - powiedział później Djokovic, komplementując rywala i stwierdzając, że Sinner ma przed sobą wielką przyszłość.

Jak przyznał słynny Serb, po dwóch pierwszych setach skorzystał "z przerwy na toaletę". "Porozmawiałem też sam ze sobą przed lustrem" - dodał.

Półfinałowym rywalem Djokovicia będzie Norrie, który w ćwierćfinale Wimbledonu pokonał Belga Davida Goffina 3:6, 7:5, 2:6, 6:3, 7:5. Awans do najlepszej czwórki wielkoszlemowej imprezy to największy sukces w karierze prawie 27-letniego Norriego. Jednocześnie został pierwszym od 2016 Brytyjczykiem, który zakwalifikował się do półfinału Wimbledonu.

Do tej pory największym sukcesem wielkoszlemowym Norriego były trzecie rundy - taką fazę turniejów osiągał w US Open, Australian Open, French Open i właśnie na kortach Wimbledonu.

W finale na zwycięzcę meczu Djokovic - Norrie czeka już Nick Kyrgios, gdyż Rafael Nadal wycofał się z Wimbledonu z powodu kontuzji.

35-letni Djokovic to 20-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych. Wimbledon wygrał dotychczas sześć razy - w 2011, 2014, 2015, 2018, 2019 i 2021 roku.

Transmisja meczu Novak Djokovic - Cameron Norrie w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek spotkania, które skomentują Tomasz Tomaszewski i Krzysztof Wanio, zaplanowany jest na około 16.00. Z kolei o 13.00 startuje specjalne studio przed półfinałami Wimbledonu.