Polscy siatkarze pokonali Grecję. Udana inauguracja ME U–18

Polscy siatkarze udanie rozpoczęli ME U18.

Reprezentacja Polski siatkarzy udanie rozpoczęła rozgrywane w Gruzji mistrzostwa Europy U–18. W pierwszym meczu podopieczni trenera Macieja Bartodziejskiego wygrali z Grecją 3:1.

Polacy byli faworytami inauguracyjnego spotkania rozgrywanych w Tbilisi mistrzostw i nie zawiedli. Stracili seta, choć mieli szansę na zwycięstwo 3:0, jednak nie w trzeciej partii nie wykorzystali meczbola.

Mecz zaczął się pod dyktando Polaków, którzy w premierowej partii szybko odskoczyli na kilka punktów, a później już tylko powiększali przewagę. Rywale ryzykowali, co przekładało się na wiele błędów. Biało-czerwoni pewnie wygrali 25:13. Grecy nie załamali się jednak i w kolejnych dwóch setach byli równorzędnym przeciwnikiem. W drugim długo prowadzili, jednak w końcówce skutecznie atakował Szymon Patecki, a poza tym dobrze działał polski blok (25:21).

Najbardziej zacięty był trzeci set. Grecy prowadzili niemal od początku, a przewagę uzyskiwali po zagrywkach Evangelosa Rousosa. Kiedy zatrzymali Polaków blokiem, było już 23:20. Wtedy jednak podopieczni trenera Bartodziejskiego pokazali, że dużo potrafią i zdobyli cztery kolejne punkty, z czego dwa blokiem. Mieli meczbola, ale nie wykorzystali go i przegrali rywalizację na przewagi 25:27.

W czwartej partii Biało-czerwoni szybko odskoczyli na cztery punkty (10:6), a następnie na sześć (14:8). Później było jeszcze lepiej, bo Patecki i Stanisław Chaciński byli nie do zatrzymania. Polska wygrała łatwo 25:16.

Najwięcej punktów: Stanisław Chaciński (17), Szymon Patecki (16), Jakub Nowak (12), Bartłomiej Potrykus (10) – Polska; Alexandros Nanopoulos (15), Evangelos Rousos (14) – Grecja.

W swym drugim spotkaniu na ME U-18 Polska zagra z Bułgarią. Mecz w niedzielę o godzinie 15.30.

Polska – Grecja 3:1 (25:13, 25:21, 25:27, 25:16)

Polska: Mateusz Szpernalowski, Bartłomiej Potrykus, Wiktor Gołębiowski, Szymon Patecki, Stanisław Chaciński, Jakub Nowak – Maksymilian Granieczny (libero) oraz Jakub Kubacki, Artur Becker, Mateusz Jańczyk, Igor Rybak.