Raków Częstochowa obronił Superpuchar Polski!

Raków obronił Superpuchar Polski i podobnie, jak 2 maja okazał się lepszy od Lecha.

Raków Częstochowa zdobył Superpuchar Polski. W meczu o trofeum podopieczni Marka Papszuna pokonali na wyjeździe Lecha Poznań 2:0. Bramki dla gości zdobyli Bogdan Racovitan oraz Mateusz Wdowiak.

Przed meczem było wiadomo, że Lech wystawi rezerwowy skład, by oszczędzać siły na rewanżowe spotkanie z Karabachem w europejskich pucharach. John van den Brom postawił na piłkarzy, którzy w większości nie zagrali w pierwszym spotkaniu eliminacji Ligi Mistrzów. Raków z kolei postawił głównie na piłkarzy, którzy przyczynili się do wicemistrzostwa i Pucharu Polski w ubiegłym sezonie.

Mimo dwóch różnych postaw do Superpucharu Polski na boisku nie było widać różnicy. Częściej na połowie rywala bywał Raków, ale nie wiele z tego wynikało. Przez pierwsze dwa kwadranse widzieliśmy sporo walki w środku boiska. Dopiero w samej końcówce pierwszej połowie kibice w Poznaniu zobaczyli bramkę.

Na ich nieszczęście był to gol dla Gości. Wynik otworzył Bogdan Racovitan, który wykorzystał dośrodkowanie Ivy Lopeza. Wcześniej podanie piętką przedłużył Tudor i ostatecznie piłka znalazła się pod nogami napastnika. Rumun z bliskiej odległości pokonał Filipa Bednarka.

Po przerwie Raków bardzo szybko podwyższył prowadzenie. Mateusz Wdowiak wszedł w pole karne i mierzonym strzałem zza obrońcy zdobył gola na 2:0. Lech mimo wyrównanej przez dłuższy czas gry przegrywał dwoma bramkami niemal na starcie drugiej połowy.

W dalszej części meczu dobre okazje miał Ivy Lopez i Patryk Kun. Ich strzały były jednak zablokowane i ostatecznie nie stworzyły poważnego zagrożenia. Lech nie potrafił odpowiedzieć na akcje Rakowa i ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

Raków obronił Superpuchar Polski i podobnie, jak 2 maja okazał się lepszy od Lecha. Rok temu podopieczni Marka Papszuna również zdobyli to trofeum. Wtedy to pokonali Legię Warszawa.

Lech Poznań - Raków Częstochowa 0:2 (0:1)
Bramki: Racovițan 43, Wdowiak 51

Lech: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Nika Kwekweskiri, Antonio Milić, Barry Douglas - Adriel Ba Loua (74, Kristoffer Velde), Radosław Murawski (74, Maksymilian Pingot), Jesper Karlström (64, Afonso Sousa), Filip Szymczak, Heorhij Citaiszwili (74, Michał Skóraś) - Artur Sobiech (58, Dani Ramirez).

Raków: Vladan Kovacević - Bogdan Racovițan, Zoran Arsenić, Milan Rundić - Fran Tudor, Giánnis Papanikolaou (84, Igor Sapała), Ben Lederman (88, Szymon Czyż), Mateusz Wdowiak (78, Władysław Koczerhin), Ivi Lopez (84, Wiktor Długosz), Patryk Kun - Vladislavs Gutkovskis (78, Sebastian Musiolik).

Żółte kartki: Karlström, Citaiszwili, Kwekweskiri, Ramirez - Papanikolaou, Lederman, Lopez, Rundić.