Finał Wimbledonu: Djokovic - Kyrgios. Serb wygrał turniej

Novak Djokovic wygrał Wimbledon 2022.

Novak Djokovic i Nick Kyrgios zmierzyli się w finale tegorocznego Wimbledonu. Górą okazał się legendarny Serb, który wygrał w czterech setach i triumfował w całym turnieju.

W pierwszym secie Australijczyk przełamał Serba w gemie na 3:2. Z racji tego, że Kyrgios świetnie serwował, przewaga jednego przełamania wystarczyła do triumfu 6:4. W drugiej partii faworyt szybko przełamał Kyrgiosa i ostatecznie wygrał seta 6:3, doprowadzając tym samym do remisu w meczu.

W kluczowym momencie trzeciej partii Djokovic przełamał serwis Kyrgiosa, choć 27-latek w dziewiątym gemie prowadził 40:0. Jedyne przełamanie w tym secie okazało się kluczowe i Serb po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie w finale.

Czwarty set był najbardziej wyrównany - o jego losach rozstrzygnął tie-break. W tym górą okazał się Djokovic, który wygrał seta i całe spotkanie 3:1, triumfując tym samym po raz siódmy w Wimbledonie.

Wcześniej 35-latek wygrał Wimbledon w 2011, 2014, 2015, 2018, 2019 i 2021 roku. W 2020 roku prestiżowa impreza londyńska nie odbyła się z powodu pandemii.

Do finału wielkoszlemowych turniejów "Nole" awansował po raz 32., co jest rekordem, a do tej fazy Wimbledonu - po raz ósmy. Finał na londyńskiej trawie przegrał tylko raz - w 2013 roku z Brytyjczykiem Andym Murrayem.

Przed rozpoczęciem turnieju najlepszym wielkoszlemowym wynikiem Australijczyka był ćwierćfinał. Do najlepszej ósemki dotarł w Wimbledonie 2014 i Australian Open 2015.

Novak Djokovic - Nick Kyrgios 3:1 (4:6, 6:3, 6:4, 7:6)